پاورپوینت کلن کردن ژن شبیه سازی انسان

پاورپوینت کلن کردن ژن

شبیه سازی انسان


 


کلون چیست؟


کلون نسخه یکسان ژنتیکی از یک فرد و کلون سازی یا شبیه سازی تولید گروهی از افراد با ژنوتیپ یکسان به وسیله تولیدمثل غیر جنسی است که بطور طبیعی در تعداد زیادی از گیاهان و بعضی از اشکال پست تر حیوانات مانند مار ابی , شقایق دریایی , پلاتاریا و انلیدا اتفاق می افتد .


بخش1.


کلون و کلون سازی


بخش2.


کلون سازی تکثیری


بخش3.


کلون سازی غیرتکثیری


 


در سال 1962 گوردن از طریق تزریق هسته سلول های اندوتلیال بچه قورباغه به داخل اوسیت های فاقد هسته توانست یک قورباغه بالغ را شبیه سازی کند .

باتوجه به اینکه ازمایشات اولیه درارتباط با شبیه سازی روی قورباغه انجام گرفته است اما اولین شبیه سازی موفقیت امیز حیوانات از طریق سلول های سماتیک بالغ را در پستانداران (گوسفند ) می دانند . ویلموت و همکارانش درسال 1997 تولد یک گوسفند (که انرا دالی نامیدند ) را گزارش کردند که با استفاده از یک سلول غده پستان گوسفند ماده بالغ شبیه سازی شده بود . باتوجه به اینکه دالی تنها پستاندار کلون شده بود , بعضی دانشمندان و حتی مردم عامی به واقعیت ان شک کردند .


امروزه تکنولوژی کلون سازی به دوبخش مختلف که هریک اهداف متفاوتی را دنبال میکنند دسته بندی می شود .


 


کلون سازی تکثیری که شامل:


الف)کلون سازی رویانی


ب)کلون سازی دی ان ای بالغ


کلون سازی غیرتکثیری که شامل:


الف)کلون سازی درمانی


ب)کلون سازی تحقیقاتی


 


شامل 29 اسلاید – قابل ویرایش


نوشته پاورپوینت کلن کردن ژن شبیه سازی انسان اولین بار در میهن فایل پدیدار شد.

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!