نقد کتاب مشتری در جایگاه شریک

نقد و بررسی کتاب‌ مشتری در جایگاه شریک

*مؤلف:چیپ آر.بل

*مترجم:غلامرضا صالحی معوا

*ناشر:مؤسسه‌ی خدمات فرهنگی رسا با همکاری نشر مرندیز

*264 صفحه-1500 تومان-چاپ دوم/1381

کتاب«مشتری در جایگاه شریک»در 29 بخش و 264 صفحه ترجمه و روانه‌ی بازار شده است.همان‌گونه که از نام‌ کتاب پیدا است،این اثر در راستای علم‌افزایی و جهت مطالعه دو گروه نوشته شده است که گروه اول،آن‌هایی که مستقیما با مشتریان سروکار دارند و گروه دوم،آن‌هایی که رئیسان یا مدیران گروه اول‌اند.

در وهله اول مقدمه‌ای 5 صفحه‌ای از رئیس هیأت‌ مدیره‌ی شرکت مهندسی مشاور آرایه سیستم به چشم می‌خورد. من به عنوان یک خواننده،با خواندن این مقدمه،اطلاعات‌ چندانی درباره‌ی محتوای کتاب دست‌گیرم نشد.مقدمه باید بتواند محتوای کتاب را به طور خلاصه در چند صفحه بعنوان مقدمه بیاورد.

نویسنده در پیش‌گفتار کتاب همه‌ی آن‌چه را در ابتدای یک‌ کتاب می‌توان گفت،بیان کرده است و کتاب خود را در پیشگفتار کاملآرتوضیح داده،مانند این‌که کتاب چگونه‌ است؟این کتاب درباره‌ی چیست؟چه کسانی باید این کتاب را بخوانند،چگونه بیشترین استفاده را از این کتاب ببرند؟

با خواندن پیشگفتار این کتاب متوجه میشیویم که نویسنده به خوبی خواننده را به آنچه که در محتوای کتاب است،، آشنا میکند.برای یک کتاب علمی و تجربی مانند این کتاب داشتن یک راهنمای کامل که بیان کننده جهت کتاب باشد بسیار مفید است که این کتاب از این نظر نمره خوبی می گیرد.

کتاب به نه موضوع اصلی اشاره می‌کند که عبارت‌اند از:«مشارکت چیست…»،«سخاوت»،«اعتماد»،«رؤیا»، «حقیقت»،«تعادل»،«توفیق»،«مشارکت با کارکنان»و«با کمی کمک از جانب شرکایم…».

هر موضوع به طور متوسط تقریبا سه بخش را در خود جای‌ داده است و 29 فصل کتاب در قالب این نه بخش آمده‌اند.آن‌چه‌ با مطالعه‌ی کتاب به خوبی نمایان می‌شود،تنوع و گستردگی‌ مثال‌هاست.قسمت عمده‌ی کتاب را مثال‌ها تشکیل می‌دهند و پس از آوردن یک یا چند مثال،قسمتی نیز در مورد آن‌چه از این مثال یا مثال‌ها آموخته می‌شود،آورده شده است.مثال‌های‌ کتاب از یک نوع و یک مکان با یک فرد و محل خاص نیستند و زمان‌ها،مکان‌ها و افراد مختلفی را درگیر کرده‌اند.

در پایان هر بخش از کتاب،سخنی کوتاه در حد یک یا چند جمله،غالبا از یکی از نویسندگان یا دانشمندان مشهور بیان شده‌ است.تقریبا تمام جملات با نگرشی مدبرانه و به زیبایی برگزیده‌ شده‌اند که این حسن انتخاب نویسنده را می‌رساند.چند نمونه از این جملات را ببینیم:


نوشته نقد کتاب مشتری در جایگاه شریک اولین بار در میهن فایل - سیستم همکاری در فروش پدیدار شد.

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!